• 098-423-27-46 (м. Рівне)
  • 096-334-43-32 (м. Тернопіль), +38 (096) 3344 335 (м. Луцьк)
  • ukrexpert.nvc@gmail.com
logologologologo
  • Про нас
  • Послуги
  • Бланки заявок
  • Дозвільні документи
  • Новини
Навчальний центр УКРЕКСПЕРТ проводить набір слухачів
07.04.2021
Опублікував akefa on 27.01.2021
Категорії
  • Без категорії
Теги

Безпека праці — один з чинників, який, поряд з іншими (станом охорони здоров’я, освіти, свободи підприємництва, свободи слова) визначає, в цілому, якість нашого життя. По стану безпеки праці в державі можна судити про відношення суспільства до таких вищих цінностей, як людське життя, про рівень технічного прогресу, а також про соціальну відповідальність влади, бізнесу, політичних і суспільних організацій.

Серед причин, які найчастіше, а саме майже у 78%, призводять до нещасних випадків, експерти називають: порушення трудової і виробничої дисципліни, технологічного процесу, правил дорожнього руху, вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів. Це так звані організаційні причини. За ними йдуть: незадовільний стан виробничих об’єктів, транспорту і засобів виробництва.

Для вирішення проблемі, за Дорученням Президента України у цьому році був проведений всебічний аналіз діючої системи забезпечення безпеки праці та виробництва та підготовлені пропозиції щодо її докорінного реформування. Національна Стратегія безпеки праці розроблена на 25 років, та передбачає короткострокові, середньострокові та довгострокові заходи.

– На сьогоднішній день, діюча законодавча база не враховує зміни, які відбулися в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом десяти років та не відповідає потребам суспільних відносин у цій сфері, – переконаний директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Юрій МЕЛЬНИКОВ. – Через відсутність у роботодавця розуміння економічної зацікавленості забезпечувати безпечні умови праці, інвестування в охорону праці за формою та своїм результатом є неефективним.

За висновками експертів, Держава має стимулювати роботодавця запроваджувати європейські стандарти оцінки рисків та безпеки виробництва. Фінансування безпеки праці має здійснюватись роботодавцем, та стимулюватись страховиком. Проте чи не найголовнішою, повинна стати роль самих працівників. Саме формування активної та відповідальної культури праці, при якій робітники виконують правила безпеки, знають про свої права і вміють їх відстоювати, повинна стати ключовим фактором подолання проблеми високого рівня травматизму та профзахворюванності на підприємствах.

https://ubr.ua/leisure/health/bezpeka-prac—pokaznik-iakost-jittia-susplstva-69143

Поділитись
akefa
akefa

Схожі публікації

13.09.2022

Чи можна перенести проведення медоглядів працівників через війну?


Читати далі
12.08.2022

Проводимо обстеження для визначення психофізіологічних показників у відповідності до «Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі»


Читати далі
08.08.2022

АТЕСТАЦІЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ ВОДІЯ ПОЖЕЖНОГО АВТОМОБІЛЯ ТА ПОЖЕЖНИХ НА ПІДПРИЄМСТВІ


Читати далі

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

УКРЕКСПЕРТ НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР
  • 098-423-27-46 (м. Рівне)
  • 096-334-43-32 (м. Тернопіль), +38 (096) 3344 335 (м. Луцьк)
  • ukrexpert.nvc@gmail.com