Держпраці зазначає, що відповідно до ч. 8 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» припис – обов’язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду суб’єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства.
Стаття 29 Закону про охорону праці передбачає можливість тимчасового припинення чинності нормативно-правових актів з охорони праці.
Тож якщо на підприємстві неможливо повністю усунути небезпечні й шкідливі для здоров’я умови праці, виявлені за результатами проведених планових і позапланових заходів державного нагляду (контролю), Держпраці може на час війни продовжити строки виконання заходів щодо приведення умов праці на конкретному виробництві чи робочому місці до нормативних вимог.
Роботодавець зобов’язаний повідомити про неможливість повного усунення небезпечних та шкідливих для здоров’я умов праці відповідний орган державного нагляду за охороною праці. Він може звернутися до зазначеного органу з клопотанням про встановлення необхідного строку для виконання заходів щодо приведення умов праці на конкретному виробництві чи робочому місці до нормативних вимог.
Відповідний орган державного нагляду за охороною праці розглядає клопотання роботодавця, проводить у разі потреби експертизу запланованих заходів, визначає їх достатність і за наявності підстав може, як виняток, прийняти рішення про встановлення іншого строку застосування вимог нормативних актів з охорони праці.
м.Рівне: вул.Чорновола, 37, каб.102, тел.0984232746 ukrexpert.nvc@gmail.com
м.Тернопіль: вул.Шпитальна, 6, оф.85, тел.0989338395 ukrexpert.ter@gmail.com