• 098-423-27-46 (м. Рівне)
  • 096-334-43-32 (м. Тернопіль), +38 (096) 3344 335 (м. Луцьк)
  • ukrexpert.nvc@gmail.com
logologologologo
  • Про нас
  • Послуги
  • Бланки заявок
  • Дозвільні документи
  • Новини
Запрошуємо на навчання з охорони праці керівників підприємств, установ, організацій, посадових осіб
05.02.2022
ЧИ МОЖЛИВИЙ ДОПУСК ДО РОБОТИ БЕЗ ПРОХОДЖЕННЯ НАВЧАННЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ?
05.02.2022
Опублікував ukrexpert.ter on 05.02.2022
Категорії
  • Без категорії
Теги

ОСНОВНІ ВИМОГИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВІ

1. Служба охорони праці

На будь-якому підприємстві, навіть найменшому, повинна бути особа, яка відповідає за охорону праці працівників. Створення та діяльність служби охорони праці, регулюється Типовим положенням про службу охорони праці (НПАОП 0.00-4.35-04) та є обов’язковим лише на підприємствах з кількістю працюючих 50 та більше осіб.

Якщо працівників менше 50, але більше 20, то функції служби охорони праці можна покладати (в порядку сумісництва) на працівника, що має відповідну підготовку, а на підприємствах з чисельністю працівників менше 20 допускається залучення сторонніх спеціалістів на договірних засадах.

2. Інструктажі з питань охорони праці

Згідно з Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05) інструктажі з питань охорони праці бувають таких видів: вступний, первинний, повторний, цільовий, позаплановий. Проведення з працівниками відповідних інструктажів обліковується в спеціальних журналах. Водночас, якщо на підприємстві є працівники, які не задіяні в обслуговуванні механізмів чи у виробничих процесах (наприклад, адміністративні працівники), то роботодавець може свої наказом звільнити їх від проходження повторних інструктажів з охорони праці.

3. Навчання з охорони праці

Періодичність та особливості проходження навчання з охорони праці регулюється згаданим вище Положенням (НПАОП 0.00-4.12-05). Так, з усіма новоприйнятими працівниками, окрім інструктажу, має також проводитись навчання з охорони праці (і в подальшому перевірка знань з цього питання). Не допускаються до роботи особи, які не пройшли таке навчання. Посадові особи, окрім цього, в подальшому проходять навчання не рідше ніж 1 раз на 3 роки, а працівники, зайняті на небезпечних роботах, не рідше ніж раз на 1 рік.

4. Інструкції з охорони праці

Дане питання регулюється Положенням про розробку інструкцій з охорони праці (ДНАОП 0.00-4.15-98), яке закріплює обов’язковість затвердження роботодавцем таких інструкцій на кожен вид робіт чи на кожну посаду.

5. Спеціальний одяг та засоби індивідуального захисту (ЗІЗ)

Спецодяг та ЗІЗ обов’язково безкоштовно видаються працівникам, які зайняті на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також на роботах, пов’язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами.

Порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту регулюється відповідним Положенням, затвердженим Держгірпромнаглядом.

6. Медичні огляди

 Проходження медичних оглядів є обов’язковим для окремих категорій працівників: наприклад, зайнятих на важких роботах чи роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці, на роботах, де є потреба в професійному доборі, для працівників віком до 21 року чи працівників, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, тощо. Порядок проходження медогляду працівниками певних категорій затверджений наказом МОЗ України № 246 від 21.05.2007 року.

7. Роботи з підвищеною небезпекою

Для таких працівників встановлюється інша періодичність проходження медогляду, інструктажів, навчання з охорони праці, встановлюється необхідність проходження додаткового навчання (наприклад, з електробезпеки), встановлюється необхідність одержання дозволів Держпраці, видачі нарядів-допусків на роботи, проходження стажування новоприйнятих працівників та проведення атестації робочих місць працівників (раз на 5 років), а також низка інших додаткових дій, перелік яких встановлюється залежно від виду робіт.

Лише відповідальне ставлення роботодавця до своїх працівників забезпечуватиме безпеку та комфорт на робочому місці та сприятиме уникненню нещасних випадків на виробництві.

Навчання за напрямками:

  • Закону України “Про охорону праці”,
  • Електробезпека
  • «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями»
  • «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті»
  • ДБН А.3.2-2-2009 «Система стандартів безпеки праці. Охорона праці і промислова безпека у будівництві»
  • «Правила охорони праці на автомобільному транспорті»
  • «Правила охорони праці під час експлуатації навантажувачів»
  • «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання»,
  • «Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт»
  • «Мінімальні вимоги з ОП на тимчасових або мобільних буд. Майданчиках»
  • «Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском»
  • та інші нормативно-правові акти з охорои праці згідно діючого покажчика НПАОП ( Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці станом на 13 вересня 2021 року)
Заявка-на-навчанняЗавантажити

Для проходження навчання заповніть та надішліть заявку на електронну пошту, якщо при оформленні виникнуть запитання звертайтеся у наші центри:

Заявка-на-навчання-1Завантажити
Заявка-електробезпека-1Завантажити

м.Рівне: вул.Чорновола, 37, каб.102, тел.0984232746 ukrexpert.nvc@gmail.com

м.Тернопіль: вул.Шпитальна, 6, оф.85, тел.0989338395 ukrexpert.ter@gmail.com

м.Луцьк: вул.Зацепи,10, тел.0963344335 ukrexpert.volyn@gmail.com

Заявка-електробезпекаЗавантажити

Поділитись
ukrexpert.ter
ukrexpert.ter

Схожі публікації

13.09.2022

Чи можна перенести проведення медоглядів працівників через війну?


Читати далі
12.08.2022

Проводимо обстеження для визначення психофізіологічних показників у відповідності до «Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі»


Читати далі
08.08.2022

АТЕСТАЦІЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ ВОДІЯ ПОЖЕЖНОГО АВТОМОБІЛЯ ТА ПОЖЕЖНИХ НА ПІДПРИЄМСТВІ


Читати далі

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

УКРЕКСПЕРТ НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР
  • 098-423-27-46 (м. Рівне)
  • 096-334-43-32 (м. Тернопіль), +38 (096) 3344 335 (м. Луцьк)
  • ukrexpert.nvc@gmail.com